Masz wrażenie, że wciąż za czymś gonisz, jednak zupełnie nie wiesz za czym? Szukasz sensu życia, jednak wciąż brakuje Ci czasu na to, by uporządkować wszystkie swoje sprawy i zacząć efektownie działać? A może brakuje Ci celu, do którego chcesz dążyć?

 

Odnajdź siebie- pomoże Ci Ajurweda

 

Zabiegani w codziennych obowiązkach, przepełnieni negatywną energią nie jesteśmy w stanie działać w efektywny sposób. Często natłok myśli, brak uporządkowanego planu dnia sprawia, że działamy chaotycznie, przez co efektowność naszej pracy również pozostawia wiele do życzenia. Ajurweda to sposób spowolnienia pędu życia. Pozwala na zatrzymanie się i pomyślenie o sobie, dla siebie. Często biegniemy i zupełnie nie wiemy, za czym tak gonimy. Kursy Ajurwedy pozwalają na zagłębienie się w siebie samego, by móc odnaleźć cele, ale jednocześnie, by zwolnić ten bieg.

 

Pokochaj siebie!

 

Dążymy do wyimaginowanych ideałów, chcemy być lepsi, piękniejsi, bogatsi. Często zapominamy o tym, jak ważne jest nasze zdrowie, w końcu nasza codzienność wpływa na nasz wygląd. Jeśli masz zbyt mało snu, Twoja twarz będzie pozbawiona blasku. Odchudzanie nie będzie efektywne, jeśli zaburzysz proces odpoczynku po całym dniu. Relaks i moment dla siebie powinny być wpisane w nasz plan dnia, a często brakuje nam na to czasu. Ajurweda pozwala na odnalezienie siebie, pokochanie siebie i akceptację, której tak wiele osób pragnie. Moment, w którym zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest nasze ciało i możliwość pielęgnacji go, zmienia postrzeganie wszystkiego. Zapominamy o tym, jak prawidłowe odżywianie się wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Wystarczy przez miesiąc zmienić swój stosunek do żywienia, by przekonać się, jak wiele energii do działania posiadamy. Joga, medytacja czy zwykły spacer, to czas, w którym można uporządkować swoje myśli, zaplanować cały dzień i dotlenić organizm. Potrzeba dostarczanie tlenu do naszego ciała jest ważna, gdyż tlen pozwala na właściwy przepływ energii życiowej, ułatwia koncentrację i usprawnia funkcjonowanie całego organizmu.

 

Nie mam czasu

 

To często wymówka, by coś zmienić. Spróbuj wysiąść przystanek wcześniej, wybierz rower zamiast samochodu, spacer zamiast filmu. Już po pierwszym razie zauważysz, jak zbawienny wpływ na zwiększoną ilość tlenu w organizmie. Otwórz okno tuż po przebudzeniu, weź kilka głębokich oddechów- zobaczysz, że wstąpi w Ciebie ogromna dawka energii do działania.