Każdego dnia jesteśmy narażeni na sytuacje stresowe. To, w jaki sposób sobie radzimy z sytuacjami, w dużej mierze zależne jest od nas samych. Wiele osób zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, jak takie pojedyncze sytuacje wpływają na nasze samopoczucie. Znalezienie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym bywa niezwykle trudne. Szczególnie jeśli praca zawodowa wymaga ogromnego skupienia nie tylko na działaniu swoim, ale również innych pracowników.
Stres jest naturalny
Wiele osób postrzega stres jako negatywny element naszej codzienności, podczas gdy miewa on pozytywny wpływ na nas. Często działa motywująco, usprawnia nasze działanie. Jego odpowiednia dawka każdego dnia wspomaga krążenie, ale jednocześnie działa motywująco. Sytuacje stresowe na polu zawodowym wymagają jednak odcięcia od spraw prywatnych. Dlatego wiele osób w drodze do domu decyduje się na spacer, który pozwoli pozbyć się całej negatywnej energii, która nagromadziła się w ciągu dnia. Odwiedzamy siłownie w nadziei, że uda się naładować ciało endorfinami. Wiele osób nie lubi sportu, dlatego szukają dla siebie alternatywy, która będzie skuteczna, a jednocześnie nie będzie wymagała wysiłku fizycznego. Może być to związane z pracą fizyczną, po której zwyczajnie nie mamy już sił na to, by biegać.
Ajurweda jako przepis na stres
Z pomocą przychodzi tutaj Ajurweda, która nie tylko wspomaga cały proces pozbywania się negatywnej energii, ale przede wszystkim pozwala na rozluźnienie i odstresowanie się po całym dniu. Doskonale sprawdza się tutaj joga czy medytacja. Zarówno jedna jak i druga wspomaga przepływ naturalnej energii w naszym organizmie, jednocześnie niweluje wszelkie napięcia. Wiele osób zauważa, że jest to czas tylko dla nich, w którym mogą poukładać sobie różne sprawy, uporządkować plan dnia, ale także zrelaksować się, wziąć kilka głębokich oddechów. Joga i medytacja często są ze sobą połączone, co można zauważyć, po sposobie prowadzenia zajęć. Już na pierwszych zajęciach tej pierwszej wprowadzane są elementy medytacji, która na za zadanie skupienie się na sobie, na przepływie energii w organizmie. Często w ciągu dnia brakuje nam momentu, w którym można będzie pozbyć się tego całego stresu, negatywnych emocji, dlatego takie zajęcia sprawdzają się idealnie.
Ajurweda to także sposób odżywiania, ponieważ traktuje ona posiłki jako dar energii dla ciała i duszy. Zmiana sposobu żywienia może mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego ciała, poprawę nastroju i odporność na działanie stresu.
Leczę się Sam
Opis autora #3