Planuj dzień- łatwo napisać i powiedzieć, jednak wciąż wiele osób miewa z tym problem. Właściwy sposób działania i umiejętność rozplanowania w czasie poszczególnych zadań to klucz do sukcesu. 

Nawadniaj organizm

Odpowiednio nawodniony organizm nie tylko prawidłowo funkcjonuje, ale świetnie radzi sobie z wszelkiego rodzaju trudnościami. Dlatego po przebudzeniu powinno się wpijać szklankę wody (może być z cytryną), można ją wypijać także w trakcie dnia, między posiłkami. Wiele osób pomimo tego, że stara się dbać o właściwe nawodnienie, to jednak ma braki wody w organizmie. Ból głowy to często wynik odwodnienia, dlatego, zamiast sięgać po tabletkę, warto wypić szklankę ciepłej wody. Wśród wielu specjalistów istnieje przekonanie mówiące o tym, że na każdy kilogram masy ciała należy wypijać ok. 30 ml wody w ciągu dnia. Tym samym, jeśli ktoś waży 100 kilogramów, w ciągu całego dnia powinien wypijać około 3 litrów wody. 

Uspokój się i zaplanuj dzień

Plan dnia pozwala na przystąpienie do poszczególnych jego elementów w sprawny sposób. Jednocześnie umożliwia podział energii, która wystarczy na cały dzień. Ponadto należy pamiętać, że jeśli potrafimy planować swoje działanie, to działamy efektywniej, tym samym sprawniej radzimy sobie z wszelkimi trudnościami. Po przebudzeniu warto dać sobie kilka minut nad zastanowieniem się nad swoim dniem. Dobrze sprawdzają się ćwiczenia rozciągające czy joga, ponieważ dotleniają organizm i regulują przepływ energii w organizmie. 

Ajurweda sprawdza się dla każdego, kto chciałby działać w zgodzie z naturą. Dlatego jeśli ktoś pragnie wprowadzić zmiany do swojego życia. Może już dziś zastanowić się nad zasadami Ajurwedy. Z pewnością ich wdrożenie będzie łatwe, a efekty sprawią, że poczujemy się naprawdę wspaniale w swoim ciele.