Kolejna dieta poszła w odstawkę? Planujesz zmiany, jednak masz kłopot z wprowadzeniem ich w życie? Brakuje Ci zapału do zmian? Być może podchodzisz do tego w zbyt radykalny sposób?

 

Zaplanuj zmiany

 

Chaos, który nas otacza, bardzo często nam samym również się udziela do tego stopnia, że trudno jest nam utrzymać się przy nowych zasadach. Chcemy schudnąć, więc decydujemy się na kolejną dietę, którą po tygodniu porzucamy. Pragniemy postawić na aktywność fizyczną, jednak już po pierwszym treningu rezygnujemy z niej. Warto zaplanować sobie poszczególne działania i podchodzić do nich jak do realizacji kolejnych etapów w większym projekcie. Obierając cel i rozkładając poszczególne jego etapy w czasie, można znacznie skuteczniej do niego podejść. Plan działania to istotny moment każdego projektu, w tym także i tego, w którym chcemy zmienić siebie. Jeśli ktoś nie wie, od czego można zacząć, warto zagłębić się w potrzeby swojego ciała i ducha. Z pomocą przychodzi tutaj Ajurweda, zwłaszcza w kontekście dobrych praktyk żywieniowych i podniesienia świadomości potrzeb ciała i duszy.

 

Wsłuchaj się w siebie

 

Zróżnicowana dieta to zbyt mało, by cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Wsłuchanie się w potrzeby konkretnego organizmu i odpowiadanie na nie, daje znacznie lepsze efekty. Plan dnia powinien dotyczyć nie tylko konkretnych zadań związanych z pracą zawodową czy życiem domowym, ale należy uwzględnić w nim posiłki i czas na nie, ale także czas na relaks i ruch. Wprowadzenie równowagi do swojej codzienności ma ogromny wpływ na samopoczucie, ale także na sposób, w jaki będzie funkcjonowało ciało. W każdym dniu powinien znaleźć się moment, w którym się zatrzymujemy, skupiamy na sobie. Wystarczy wziąć kilka głębokich oddechów, by móc poczuć się znacznie lepiej. To działa nie tylko w sytuacjach stresujących, ale w dowolnym momencie, gdy mamy kilka minut wolnego. Dotleniony organizm działa sprawniej, reguluje się ciśnienie krwi, usprawnia proces myślenia, możemy się zrelaksować.

 

Zacznij działać

 

Właściwy plan działania to podstawa do wprowadzenia zmian w życiu. Równowaga między pracą, życiem domowym, a odpoczynkiem sprawi, że samopoczucie będzie znacznie lepsze. Uporządkowany plan dnia pozwala na sprawne działanie, efektowne realizowanie wszystkich zadań i co najważniejsze, znalezienie czasu na odpoczynek. Metoda małych kroków to widoczne sukcesy, a jednocześnie motywacja do dalszego działania. Przekonaj się, że każdy może na niej skorzystać.