Pokochaj swoje ciało, akceptuj to, kim Jesteś- to ważne. Gonimy za rzeczami materialnymi, zapominając o tym, że sami często potrzebujemy pomocy. Zaniedbujemy nasze ciała, nie dbamy o właściwą dietę, ruch, regularne badania. 

 

Zacznij od siebie

 

Chcesz coś zmienić w swoim życiu? Pragniesz być szczęśliwy? Często postrzegamy szczęście w przedmiotach materialnych, jednak prawdziwym szczęściem, jest akceptacja siebie i swojego ciała. Ajurweda pozwala na odnalezienie siebie, poprawę jakości naszego życia, możliwość zrelaksowania się po całym dniu pracy. Wiele osób działa bez planu dnia, w efekcie ich praca często jest chaotyczna, a wykonywanie poszczególnych obowiązków zajmuje znacznie więcej czasu. Wystarczy zatrzymać się na chwilę, zastanowić się nad tym, za czym tak gonimy. Być może sami do końca tego nie wiemy. 

 

Znajdź godzinę dziennie dla siebie

 

Wydaje Ci się, że to zbyt wiele? Przeznaczamy znacznie więcej czasu na oglądanie telewizji, czy inne rozrywki, które często są tylko stratą czasu i nie wnoszą nic pozytywnego w nasze życie. Dlaczego ta magiczna godzina może wiele zmienić? Poukładasz sobie wszystkie myśli i sprawy, pójdziesz na spacer i dotlenisz organizm. Zrelaksujesz się na jodze, czy też uprawiając sport. Po przebudzeniu również należy mieć kilka minut dla siebie, by ułożyć plan na cały dzień, zastanowić się nad sprawami do załatwienia, wziąć kilka głębokich oddechów. Dobry początek dnia to sposób na przetrwanie nawet tych najtrudniejszych chwil.

 

Peeling a oczyszczanie duszy

 

Ajurweda to dbanie o siebie, nie tylko na polu zawodowym, ale przede wszystkim cielesnym i duchowym. Wykonujesz peeling całego ciała? W ten sposób pozbywasz się martwego naskórka, jednocześnie poprawiasz ukrwienie i .. dbasz o ciało. Wzmacniasz naturalny przepływ energii życiowej, właśnie za pomocą tej prostej czynności. Fizycznie oczyszczamy swoje ciało, jednocześnie wykonując ten zabieg w skupieniu, możemy pozbyć się także negatywnych myśli z naszej duszy. Wykonuj peeling przy muzyce relaksacyjnej, pozwól sobie na dłuższą kąpiel z ulubionymi olejkami, a zobaczysz, że samopoczucie ulegnie poprawie. Zapominamy, że proste czynności wykonywane w skupieniu mają zbawienny wpływ na nas. Dlatego warto z nich korzystać, by przekonać się o tym, jak to zatrzymanie się i skupienie na sobie może wiele zmienić.