Piękno człowieka to nie tylko makijaż i właściwie dobrana fryzura lub ubranie. Często mijając osoby na ulicy, można zauważyć, że od niektórych z nich bije pozytywna energia. Wystarczy, że taka osoba wejdzie do pomieszczenia i nagle wszystko staje się piękniejsze, mamy dobry humor, poprawia się nasze samopoczucie.

 

Bądź promyczkiem!

 

Pozytywna energia jest widoczna nie tylko w naszym działaniu, ale często jest odbierana przez nasze otoczenie. W drugą stronę bywa podobnie. Z pewnością nie jeden raz spotkałeś człowieka, który wywarł na Tobie negatywne wrażenie, pomimo tego, że nic nie zrobił. Nasza odporność pochodzi z naszego wnętrza, podobnie jest z dobrym nastrojem. Jeśli akceptujesz siebie, dbasz o swoje ciało i duszę to automatycznie roztaczasz wokół siebie dobrą energię. Każdy może stać się takim promyczkiem, jeśli tylko uświadomi sobie, w jaki sposób osiągnąć ten stan. Umiejętność właściwego rozplanowania dnia, połączenie poszczególnych elementów w całość i umocnienie przepływu życiowej energii w ciele to klucz do sukcesu. Pozytywna energia pozwala na sprawne załatwienie wszelkich obowiązków, ale jednocześnie umożliwia pokonanie wszelkich trudności. Wielu specjalistów jest zdania, że właściwe nastawienie do innych i pozytywna energia wysyłana do otoczenia pozwalana zjednanie sobie otoczenia. Nawet załatwienie trudnych spraw urzędowych będzie proste, jeśli tylko zmienimy swoje nastawienie.

 

Ajurweda a spokój ducha

 

Oczyszczenie organizmu można przeprowadzić za pomocą aktywności fizycznej, odpowiedniego nawodnienia. Nasza dusza również potrzebuje odżywienia, dlatego Ajurweda zakłada, że każdy posiłek powinien być celebrowany. Nie można się śpieszyć, gdyż spożywając posiłek, odżywiamy nie tylko nasze ciało, ale to także pokarm dla duszy. Regularnie spożywane posiłki powinny być skomponowane w taki sposób, by dostarczać wartości odżywczych, koniecznie należy zadbać o wygląd każdego z dań, by było atrakcyjne dla naszych oczu.