Ajurweda to celebracja ciała i duszy, stawianie siebie w centrum wszystkiego.  Czasach, w których tak wiele osób nastawia się na rzeczy materialne, zdobywanie wciąż nowych i lepszych, dbanie o siebie odchodzi na dalszy plan. Tymczasem to właśnie od nas samych zależy, jakie mamy podejście do wszelkich zadań, do swojego życia, jak podchodzimy do trudnych sytuacji, które nas spotykają.

Usprawnij przepływ energii

Zablokowanie właściwego rozprzestrzenienia i przepływu życiowej energii ma destruktywny wpływ na funkcjonowanie człowieka. Znacznie trudniej jest znaleźć wyjście z trudnych sytuacji, pojawiają się trudności ze skupieniem, snem, pogarsza się wygląd ciała, nastrój. Dlatego każdego dnia warto postawić siebie w centrum wszystkiego, by na nowo działać w odpowiednim kierunku. Spraw, by Twój poranek był piękniejszy. To właśnie od kilku chwil po przebudzeniu będzie zależało, jak będzie wyglądał cały dzień.

Popraw jakość swojego dnia

Obudź się i daj sobie chwilę na zebranie myśli. Pozwól na to, by Twój organizm pobudził się do działania. Doskonale sprawdza się wypicie szklanki wody od razu po przebudzeniu, gdyż nawodni organizm, a jednocześnie pozwoli na obudzenie się w pełni. Przez kilka minut zastanów się nad tym, jakie czekają Cię obowiązki i ułóż sobie plan dnia, w ten sposób będziesz działał znacznie bardziej efektywnie, a energia do działania pozostanie z Tobą przez cały dzień. Doskonale sprawdza się otworzenie okna i wzięcie kilku głębokich wdechów. Przewietrzysz sypialnię i dotlenisz swój organizm. Dla wielu poranek to też idealny czas na bieganie jednak nie wszyscy są zwolennikiem tego sportu. Alternatywą może być joga, świetnie sprawdza się także kilka minut na ćwiczenia rozciągające. W ten sposób usprawniamy przepływ energii w ciele, dotleniamy wszystkie jego części i przygotowujemy się do działania. Właściwie przeżyty poranek to wspaniały nastrój, energia do działania i przede wszystkim sprawne funkcjonowanie. Główną zasadą Ajurwedy jest skupienie się na sobie. Dlatego taki start dnia ma kluczowe znaczenie dla nas samych.